Programm


A revizor

A revizor

„Uraim! Azért kérettem önöket ide, mert egy igen kellemetlen hírt kell közölnöm: revizor jön hozzánk.”
Ezzel a mondattal kezdődik Gogol majdnem kétszáz éves vígjátéka, melyben egy orosz kisváros elöljárói megneszelik, hogy ellenőrzés érkezik hozzájuk. A polgármester vezetésével összegyűlnek, hogy sebtében felkészüljenek a fővárosi revizor fogadására, de az „apró-cseprő bűnök” nyomait, a túlkapás, sikkasztás és hanyagság rutinná vált gyakorlatát nem könnyű leplezni.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: 2023. Dezember 14. Donnerstag, 19:00

NYIKOLAJ VASZILJEVICS GOGOL: A REVIZOR

VÍGJÁTÉK

RENDEZŐ: BÉRES ATTILA

BEMUTATÓ: 2022. FEBRUÁR 26.

Szereposztás:

Fordította: Morcsányi Géza

Polgármester: GÖRÖG LÁSZLÓ Jászai-díjas

Anna Andrejevna, a polgármester felesége: VARGA ANDREA

Marja Antonovna, a polgármester lánya: RUDOLF SZONJA

Luka Lukics Hlopov, tanfelügyelő: FECZESIN KRISTÓF

Amos F. Ljapkin Tyapkin, járásbíró: GÁSPÁR TIBOR Jászai-díjas, Érdemes Művész 

Spekin, postamester: KOKICS PÉTER

Bobcsinszkij: BODOKY MÁRK

Dobcsinszkij: FARKAS SÁNDOR

Hlesztakov: SIMON ZOLTÁN

Oszip: SZEGEDI DEZSŐ Jászai-díjas

Zemlajinka, kórházigazgató: SERES ILDIKÓ Jászai-díjas

Rendőrkapitány: SALAT LEHEL

Altisztné: KEREKES VALÉRIA

Kereskedő: KINCSES KÁROLY

Pincér, Miska: RUSZNYÁK GÁBOR

Német orvos: ZALÁNYI GYULA

Alkotók:

Díszlettervező: CZIEGLER BALÁZS

Jelmeztervező: PILINYI MÁRTA

Dramaturg: ARI-NAGY BARBARA

Ügyelő: BUDAI RÉKA

Súgó: FEKETE ZSOLT

Rendezőasszisztens: SZALAY PETRA

Rendező: BÉRES ATTILA

Az előadásról:

„Uraim! Azért kérettem önöket ide, mert egy igen kellemetlen hírt kell közölnöm: revizor jön hozzánk.”

Ezzel a mondattal kezdődik Gogol majdnem kétszáz éves vígjátéka, melyben egy orosz kisváros elöljárói megneszelik, hogy ellenőrzés érkezik hozzájuk. A polgármester vezetésével összegyűlnek, hogy sebtében felkészüljenek a fővárosi revizor fogadására, de az „apró-cseprő bűnök” nyomait, a túlkapás, sikkasztás és hanyagság rutinná vált gyakorlatát nem könnyű leplezni. Amikor megjelenik a városban egy ágrólszakadt pétervári fiatalember, mindannyian azt hiszik, hogy ő a rettegett revizor. Elkezdődik a hízelgés és megvesztegetés kínos komédiája, melynek során a fiatalember pofátlanul megszedi magát, és bolondot csinál a korrupt városvezetésből.

A revizort 1836 tavaszán mutatták be Szentpéterváron. Az előadást I. Miklós cár is megnézte és állítólag jól mulatott. Gogol ennek ellenére nemsokára külföldre utazott és csak tizenkét év múlva tért vissza szülőhazájába.

Unser Angebot


Útvonal: Margitszigeti Színház - Domonkos rendi kolostor - Ferences templomrom - Szent Mihály kápolna (premontrei kolostor) Találkozási pont: Margitszigeti Színház - Kerengő Vezeti: Bach Kata színművész

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

operabemutató 2026. június 25., csütörtök 20:00 (esőnap: június 26.) 2026. június 27., szombat 20:00 (esőnap: június 28.)

Angebote


2026. július 3., péntek 20:00 (esőnap: július 5.) 2026. július 4., szombat 20:00 (esőnap: július 6.) A Margitszigeti Színház és…

2026. július 23., csütörtök 20:00 (esőnap: július 24.) 2026. július 25., szombat 20:00 (esőnap: július 26.)

A friss hangvételű operettben lesz vágyakozás, humor, könnyek és szerelem – és természetesen felcsendülnek a közönségkedvenc slágerek:

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!