Program


Helló, Héraklész!

Helló, Héraklész!

Tasnádi István Héraklész mítoszából írt új darabot, kifejezetten a Bábszínház társulata számára. A legendás hős (ma úgy mondanánk: szuperhős), Héraklész és hétköznapi halandó féltestvére, Iphiklész történetén keresztül a mitológia eszköztárával, de a mai gyerekek nyelvén beszél bátorságról, hősiességről, kiválasztottságról, elbizakodottságról, testvérféltékenységről és testvéri szeretetről.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

HELLÓ, HÉRAKLÉSZ!
Ajánlott életkor: 10+
120 perc, 1 szünettel

„Tudjátok, ki vagyok én?! Hallottatok már a világ legnagyobb hőséről, Héraklészről? És úgy, hogy Herkules? Herki? NEM Herki! Egy görög srácról van szó, úgyhogy maradjunk a Héraklésznél! Na, szóval ez a Héraklész - nem én vagyok. Csak majdnem. Én vagyok a féltesója, a nevem Iphiklész. Majdnem egyidősek vagyunk, úgyhogy egy ideig ikreknek is néztek minket. Mondjuk nem túl sokáig. A tesóm eléggé kipattintotta magát, és akkor... Mindegy, majd meglátjátok. Én egy egyszerű földi halandó vagyok, pont mint ti. A bátyám viszont egy igazi sztár, egy félisten! Rá van akadva a hőstettekre. Például már a bölcsőben megmentette az életemet.”

Tasnádi István Héraklész mítoszából írt új darabot, kifejezetten a Bábszínház társulata számára. A legendás hős (ma úgy mondanánk: szuperhős), Héraklész és hétköznapi halandó féltestvére, Iphiklész történetén keresztül a mitológia eszköztárával, de a mai gyerekek nyelvén beszél bátorságról, hősiességről, kiválasztottságról, elbizakodottságról, testvérféltékenységről és testvéri szeretetről.

Szereposztás:
AMPHITRÜÓN, király.................................................................................. PETHŐ Gergő
ALKMÉNÉ, a felesége................................................................................ KOVÁCS Judit
IPHIKLÉSZ, a fiuk, királyfi........................................................................... SZOLÁR Tibor
HÉRAKLÉSZ, Iphiklész féltestvére.............................................................. BARNA Zsombor
MEGARA, szomszéd királylány................................................................... PÁJER Alma Virág
EURÜSZTHEUSZ, szomszéd királyfi.......................................................... MÁRKUS Sándor
LÍNOSZ, pajdagógosz; PÁSZTOR; KHARÓN, az Alvilág révésze.............. HANNUS Zoltán
HIPPOLÜTÉ, hercegnő............................................................................... SPIEGL Anna
ZEUSZ, főisten............................................................................................ ÁCS Norbert
PERSZEUSZ............................................................................................... L. NAGY Attila e. h.
GANÜMÉDÉSZ, Zeusz kísérői.................................................................... SZEKERES Máté e. h.
DIONÜSZOSZ............................................................................................. CSERNÁK Norbert e. h.
HÉRA, főistenné.......................................................................................... ELLINGER Edina

Író: Tasnádi István
Dramaturg: Pallai Mara
Konzulens: Dr. Karsai György
Díszlettervező: Zöldy Z Gergely
Jelmez- és bábtervező: Michac Gábor
Mozgás: Fejes Kitty
Zene: Varga Vince
Animációk: Varga Vince, Szapu Dániel
Fénytervező: Szondi György
Rendezőasszisztens: BÁNKY Eszter
Rendező: Tengely Gábor

Ajánlatunk


A Vasovski Symphonic szuperprodukció úttörőként egyesíti a szimfonikus zenei hangzást a modern, elektronikus zenével. Mr. Vasovski DJ szettjét a Margitszigeti Színház színpadán egy vonós, fúvós szekció egészíti majd ki, a Vasovski Live-os zenészekkel, énekesekkel karöltve.

A jazz egyik legnagyobb kortárs alakja, a kétszeres Grammy-díjas Kurt Elling idén nyáron a Margitszigeti Színház varázslatos szabadtéri színpadán ad koncertet. Az amerikai énekes különleges, bársonyos hangja, kivételes improvizációs készsége és mélyen emberi előadásmódja a világ legrangosabb koncerttermeiben bűvöli el a közönséget.

Ajánló


A táncolható ritmusok, a kiváló énekesek és a mindent elsöprő hangulat garantálják, hogy ez az este tökéletes legyen!

2026. július 31. péntek 20:00 (esőnap: augusztus 2.) 2026. augusztus 1., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 3.)

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!