Program


A sevillai borbély

A sevillai borbély

opera
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. április 10. kedd, 17:00

Rossini állítólag tizenhárom nap alatt írta meg élete legsikeresebb művét, melynek nemcsak zenéjét szerezte, hanem a libretto kialakításában is aktívan részt vett. A téma nagyon népszerű volt a korban, Mozart és Paisiello is feldolgozta.
A Co-Opera fő célkitűzése operák koprodukcióban történő bemutatása.  Az együttműködés egyszerre művészeti és gazdasági jellegű. A 2017-18-as évadban létrejövő Rossini opera 5 előadóművészeti szervezet - a Szentendrei Teátrum, a Szegedi Nemzeti Színház, a Budapesti Operettszínház, a Győri Nemzeti Színház és az Operettissima Non-profit Kft. - együttműködésének gyümölcse.

Szereposztás:

Figaro                     KENDI LAJOS / BALLA SÁNDOR
Almaviva gróf           BALCZÓ PÉTER / RAB GYULA / HANCZÁR GYÖRGY
Rosina                    MESTER VIKTÓRIA / KÁLNAY ZSÓFIA / KOVÁCS ÉVA
Basilio                    KOVÁCS ISTVÁN / BUSA TAMÁS / PATAKI BENCE
Bartolo                    BÁTKI FAZEKAS ZOLTÁN / KISS ANDRÁS / CSEH ANTAL
Berta                      LÁZIN BEATRIX / FRANKÓ TÜNDE
Fiorello                   SCHWIMMER JÁNOS
Őrtiszt                    SZABÓ BALÁZS
Ambrosio                EISENBACHER BALÁZS


Közreműködik a Győri Nemzeti Színház zenekara és énekkara.
A produkció a Szegedi Nemzeti Színház, a Szentendrei Kulturális Központ Nonprofit Kft., a Budapesti Operettszínház az Operettissima Nonprofit Kft. és a Győri Nemzeti Színház együttműködésében valósult meg.
             
Díszlettervező                     SZÉKELY LÁSZLÓ
Jelmeztervező                     RÁKAY TAMÁS
Súgó                                  VLASICS RITA
Ügyelő                               KARÁCSONY SZILVESZTER
Rendezőasszisztens           HORVÁTH MÁRTA
Karigazgató                        BALOGH ESZTER
Korrepetitor                        MEDVECZKY SZABOLCS
Játékmester                       PÁNYIK TAMÁS és MAGYAR GYÖRGY
Karmester                          MEDVECZKY ÁDÁM és SILLÓ ISTVÁN
Rendező                            KERO ®

Ajánlatunk


Nabuccot, a babiloni királyt Kálmándy Mihály Kossuth-díjas operaénekes, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja alakításában láthatja a közönség 2026-ban is. A magyar bariton már pályája kezdetén, a kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémia hallgatójaként Verdi Nabuccójának címszerepével debütált. Később a Teatro Verdi Trieste-ben bemutatott Nabucco-produkciójával vette kezdetét nemzetközi karrierje.

A friss hangvételű operettben lesz vágyakozás, humor, könnyek és szerelem – és természetesen felcsendülnek a közönségkedvenc slágerek:

Ősbemutató! Köteles Leander zenei munkásságának legnagyobb slágereit viszi színpadra Pejtsik Péter karmester és a Szolnoki Szimfonikus Zenekar kíséretében, kiegészülve a különleges VoiceStation kórussal. Leander örökzöldjei eddig soha nem hallott kompozícióban a csodálatos Margitszigeti Szabadtéri Színpadon.

Ajánló


operabemutató 2026. június 25., csütörtök 20:00 (esőnap: június 26.) 2026. június 27., szombat 20:00 (esőnap: június 28.)

A Budapest Bár zenekar ezúttal Behumi Dórival, Kollár-Klemencz Lászlóval, Lovasi Andrással, Mező Misivel, Tóth Verával, Schoblocher Barbarával és Kiss Tibivel…

Egy nyári éjszaka, ahol a zeneirodalom nagyjai összeérnek a kortárs elektronikával

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!