A mindenség elmélete
Előadásunk megmutatja, hogy a legnagyobb bajból is van kiút, és erős akarattal, kitartással nincs akadály, amely megállíthat!
Előadásunk megmutatja, hogy a legnagyobb bajból is van kiút, és erős akarattal, kitartással nincs akadály, amely megállíthat!
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. május 11. szerda, 19:00
Lőkös Ildikó - Kálloy Molnár Péter: A MINDENSÉG ELMÉLETE
színmű
Bemutató: 2022 február 11.
Korszakunk egyik legragyogóbb elméje, akit hosszan tartó betegsége alatt sem hagyott cserben világos gondolkodása, a mindenség iránti olthatatlan kíváncsisága. Előadásunk megmutatja, hogy a legnagyobb bajból is van kiút, és erős akarattal, kitartással nincs akadály, amely megállíthat! Zsenialitás, szerelem, küzdelem, győzelem! Stephen William Hawking!
Szereposztás
STEPHEN HAWKING............................................................ PÁSZTOR MÁRK
JANE HAWKING.................................................................... HORVÁTH CSENGE
DIANA, Jane barátnője.......................................................... HIRSCHL LAURA
ISOBEL, Stephen anyja......................................................... SOLTIS ELEONÓRA
FRANK HAWKING, Stephen apja......................................... KULCSÁR-SZÉKELY ATTILA
BERYL, Diana anyja.............................................................. PALÁSTHY BEA
ELAINE, Stephen 2. felesége................................................ VARGA SZILVIA
IDŐ........................................................................................ SZILÁGYI TIBOR színművész, rendező,
Kossuth- és Jászai Mari-díjas, Kiváló és Érdemes művész
FRED HOYLE, kozmológus, matematikus............................ NYIRKÓ ISTVÁN
ORVOS, neurológus.............................................................. KERESZTES GÁBOR
BRIAN.................................................................................... KELLER MÁRTON
SCIAMA PROFESSZOR, fizikus, konzulens......................... CSERVENÁK VILMOS
ROGER PENROSE, matematikus/ORVOS........................... MÁTÉ P. GÁBOR
KALATNYIKOV/SALK PROFESSZOR/JONATHAN.............. GAÁL ATTILA CSABA
Közreműködők
ÜGYELŐ: SZENTMIKLÓSI ILDIKÓ
RENDEZŐASSZISZTENS: KÁLMÁN PÉTER
SÚGÓ: KULCSÁR-SZÉKELY GÁBOR
DÍSZLETTERVEZŐ: SZÉKELY LÁSZLÓ Kossuth- és Jászai Mari-díjas
JELMEZTERVEZŐ: KÁRPÁTI ENIKŐ
ZENESZERZŐ: FARKAS IZSÁK
RENDEZŐ: KÁLLOY MOLNÁR PÉTER
Ősbemutató! Köteles Leander zenei munkásságának legnagyobb slágereit viszi színpadra Pejtsik Péter karmester és a Szolnoki Szimfonikus Zenekar kíséretében, kiegészülve a különleges VoiceStation kórussal. Leander örökzöldjei eddig soha nem hallott kompozícióban a csodálatos Margitszigeti Szabadtéri Színpadon.
Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.
2026. július 23., csütörtök 20:00 (esőnap: július 24.) 2026. július 25., szombat 20:00 (esőnap: július 26.)
(esőnap: június 5.) Sztárvendég: Balázs János Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész és Bácsy-Schwartz Zoltán hegedűművész
A MESEMONDÓ egy különleges zenei utazás lesz Caramel-lel, aki idén visszatér Margitszigetre. esőnap: július 15.
(esőnap: július 12.) Lenyűgöző harmónia, határtalan energia és művészi precizitás!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!